Salezjańska Szkoła Podstawowa im. św. Dominika Savio w Rumi

Dzień Otwartych Drzwi w Szkołach Salezjańskich w Rumi

09 marca 2019 r.

2 marca 2019 r. odbył się u nas kolejny Dzień Otwartych Drzwi. W nasze podwoje zaprosiliśmy uczniów i ich Rodziców zainteresowanych nauką w szkole salezjańskiej. Obecni otrzymali pakiet informacyjny o szkole, mogli spotkać się z Ks.
Dyrektorem Stefanem Makurackim, a także zajrzeć do sal lekcyjnych. Po zwiedzaniu na naszych gości czekały w kawiarence panie D. Kruszyńska, H. Woźniak i A. Zorn, u których można było zakupić ciasta przygotowane wcześniej przez naszych uczniów oraz wypić kawę czy herbatę.
 
Odwiedzający wzięli licznie udział w spektakularnym pokazie chemicznym przygotowanym przez starszych uczniów oraz p. Mariolę Klein. Mogli obejrzeć przedstawienie o Czerwonym Kapturku w wersji angielskiej – owoc pracy p. K. Wierzchowskiej i uczniów klas IV i V, posłuchać historii opowiadanych przez księżniczki u p. J. Polniak, wziąć udział w lekcji kleksografii w sali p. M. Drus czy sprawdzić swą wiedzę z mitologii u p. M. Kapuścińskiej. Czekały na nich zagadki logiczne i matematyczne – u p. K. Jarmulewskiej i p. A. Reich. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej (u p. I. Skrzoskiej-Dziewiałtowicz), azwłaszcza widowiskowe „obrażenia ciała”, które artystycznie wyczarowywały nasze uczennice – M. Różycka i O. Truchanowicz z klasy III a SG. Były quizy biologiczne (u p. J. Gronaua), geograficzne planszówki (u p. H. Topolskiej), eksperymenty fizyczne (u p Ł. Stankiewcz i p. W. Subczyńskiego), można było przyjrzeć się wystawie starego sprzętu komputerowego u p. D. Matusiaka.
 
Jak widać, dużo się działo! Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to
wydarzenie nauczycielom i uczniom SSP, SG i SLO. A wszystkich zainteresowanych
nauką w tym miejscu zapraszamy w nasze gościnne progi.
 
M.K.

Ostatnia modyfikacja: 2019-03-26 23:59:09 (Aneta Neumann)