Dzień Europejski

14 maja 2019 r.

24 maja przypada święto Najświętszej Marii Panny Wspomożycielki Wiernych. Aby dzień ten był wyjątkowy,  właśnie 24 maja zorganizujemy Dzień Europejski, który w naszej szkole ma już długą tradycję (chociaż kiedyś był to nawet Tydzień Europejski)

Tego dnia najpierw spotkamy się w na uroczystej Mszy Świętej, a następnie, już w szkole, po krótkich przygotowaniach,  odbędzie się prezentacja stoisk oraz parada.

Stoiska państw oraz parada.

Stoiska muszą uwzględniać 6 elementów:

1. flagę wylosowanego państwa – technika i wykonanie dowolne. Im bardziej kreatywnie, tym lepiej!
  2. krótką prezentację na temat danego państwa (prezentacja multimedialna w j. polskim: min.6, max. 10 slajdów),
  3. przykładowe zwroty/wyrazy w tym języku,
  4. muzykę: wybitni kompozytorzy i wykonawcy (również gwiazdy popkultury),
  5. kuchnię narodową,
  6. stroje i wystrój sali w tematyce danego państwa,

Zaprezentujcie! Zbudujcie! Skonstruujcie! Namalujcie! Przebierzcie się! Pokażcie!

…znane postaci, bohaterów literackich i filmowych, symbole, zwyczaje, budynki, miejsca, itd. …

Parada:

Klasy ustawiają się na boisku przed szkołą, a następnie przechodzą chodnikiem przed szkołą prezentując wylosowane państwo.

Najciekawsza prezentacja zostanie wybrana przez jury, które będzie brało pod uwagę atrakcyjne wizualnie, nowatorskie pomysły oraz wszechstronne podejście do tematu (flagę, transparenty, hasła, kostiumy).

Każdy innowacyjny pomysł zaprezentowania stoiska i parady będzie dodatkowym atutem.

Przewidujemy nagrody niespodziankiJ

Na stronie znajdziecie poprzednie edycje, np. w zakładce „Dobre praktyki”

Ostatnia modyfikacja: 2019-05-14 09:17:12 (Izabela Rydzewska)