Salezjańska Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Salezjańskie im. św. Dominika Savio w Rumi

Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

14 maja 2019 r.

W dniu 11 maja 2019 roku w Wejherowie odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK.

Jak co roku uczniowie w kategorii szkół podstawowych/gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, zmagali się na stanowiskach, które przygotowali im ratownicy PCK. W zawodach brało udział 15 drużyn. Scenki obejmowały wypadki, które mogą się zdarzyć w życiu …( rany cięte, omdlenia, ciało obce w ranie, krwotoki i zakrztuszenia, oparzenia i wypadki komunikacyjne – wypadek z użyciem motocykla)

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie: kapitan zespołu Antonina Rygielska, oraz zawodnicy: Patrycja Herrmann, Dawid Okuszko, Marcel Jarkiewicz i Maksymilian Bettin. Każdej drużynie towarzyszyli kibice, nasz skład to uczniowie zajęć EDB: Tatiana Mazajło, Emilia Hładuniuk, Dominik Heimowski, Franciszek Domarus, Aleksander Woźny i opiekun pani Iwona Skrzoska – Dziewiałtowicz.

Podsumowując Mistrzostwa Pierwszej Pomocy ratownik i organizator zawodów Szymon Piotrowski uroczyście podziękował uczestnikom za zaangażowanie i wysoki poziom uczestników. Chociaż nasza młoda drużyna nie stanęła na podium to możemy być spokojni o nasze zdrowie mając w pobliżu takich młodych ratowników. Zajęliśmy V miejsce. Punktacja wszystkich drużyn różniła się tylko 10 punktami na 800 punktów. Serdecznie gratuluję drużynie odwagi (bo nie było łatwo) i życzę dalszych sukcesów oraz zaangażowania w przyszłym roku szkolnym.

nauczyciel EDB Iwona Skrzoska-Dziewiałtowicz

Ostatnia modyfikacja: 2019-06-11 23:16:32 (Aneta Neumann)