Salezjańska Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Salezjańskie im. św. Dominika Savio w Rumi

Aktualności

Masz mało czasu trzeba dać świadectwo – obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

09 marca 2019 r.

W naszej szkole przywiązujemy dużą wagę do kształtowania postaw patriotycznych. Okazją do tego są obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. 1 marca 2019 r. nasze poczty sztandarowe wzięły udział w miejskich obchodach tego święta - w uroczystej mszy św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Podczas porannego Słówka modliliśmy się za tych, który oddali swoje życie za wolną i niepodległą Polskę, a 4 marca 2019 r. wzięliśmy udział w uroczystej Akademii przygotowanej przez uczniów klas V, VII i VIII SSP, III SG oraz naszych licealistów pod kierunkiem p. M. Kapuścińskiej. 
 

Więcej »

Dzień Otwartych Drzwi w Szkołach Salezjańskich w Rumi

09 marca 2019 r.

2 marca 2019 r. odbył się u nas kolejny Dzień Otwartych Drzwi. W nasze podwoje zaprosiliśmy uczniów i ich Rodziców zainteresowanych nauką w szkole salezjańskiej. Obecni otrzymali pakiet informacyjny o szkole, mogli spotkać się z Ks.Dyrektorem Stefanem Makurackim, a także zajrzeć do sal lekcyjnych. Po zwiedzaniu na naszych gości czekały w kawiarence panie D. Kruszyńska, H. Woźniak i A. Zorn, u których można było zakupić ciasta przygotowane wcześniej przez naszych uczniów oraz wypić kawę czy herbatę.

Więcej »

Znów na szlaku. Rajd nocny “Templariusze”

09 marca 2019 r.

W nocy z 1 na 2 marca 2019 r. wzięliśmy udział w kolejnym już fabularyzowanym rajdzie nocnym zorganizowanym przez Towarzystwo Miłośników Turystyki Pieszej „Włóczykij”. Tym razem przenieśliśmy się do XIII wieku, by dołączyć do dziecięcej wyprawy krzyżowej. 

Więcej »

Najlepszy matematyk SSP

09 marca 2019 r.

Zachęcam do rozwiązywania V zestawu zadań.   Anna Reich

Więcej »

Sukces naszej uczennicy

28 lutego 2019 r.

 22 Lutego na hali MOSIR w Rumi odbyła się GALA SPORTU. Uczennica naszej szkoły, Olga Robaszkiewicz z klasy 5, została wyróżniona wśród młodych sportowców za swoje osiągnięcia sportowe. Olga jest najszybszą zawodniczką w Polsce na 300 m w swojej kategorii wiekowej.

 

Więcej »

12       »       [2]