Salezjańska Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Salezjańskie im. św. Dominika Savio w Rumi

Aktualności

Kangur Matematyczny

21 maja 2019 r.

Znamy wyniki Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny", który odbył się 21 marca. Tegoroczna edycja przyniosła wiele WYRÓŻNIEŃ, nawet dwa wyniki BARDZO DOBRE.

Więcej »

Halowe Mistrzostwa Pomorza w ujeżdżeniu

15 maja 2019 r.

W dniach 6-7 kwietnia W Stajni w Barłominie odbyły się Halowe Mistrzostwa Pomorza W ujeżdżeniu. W których złoty medal W kategorii junior młodszy na dużych koniach zdobyła nasza uczennica klasy VIIIa Dobrosława Wysokińska na swoim koniu Wohlklang'U. Na codzień Dobrusia trenuje z Aleksandrą Lesner w klubie KJ Pegaz Reda. Obecnie przygotowują się do eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w czerwcu.

Więcej »

Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

14 maja 2019 r.

W dniu 11 maja 2019 roku w Wejherowie odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK.
Jak co roku uczniowie w kategorii szkół podstawowych/gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, zmagali się na stanowiskach, które przygotowali im ratownicy PCK. W zawodach brało udział 15 drużyn. Scenki obejmowały wypadki, które mogą się zdarzyć w życiu …( rany cięte, omdlenia, ciało obce w ranie, krwotoki i zakrztuszenia, oparzenia i wypadki komunikacyjne – wypadek z użyciem motocykla)

 

Więcej »

Najlepszy Matematyk SSP

14 maja 2019 r.

Poniżej znaduje się VII zestaw zadań. Zachęcamy do rozwiązywania!

Więcej »

Dzień Europejski

14 maja 2019 r.

24 maja przypada święto Najświętszej Marii Panny Wspomożycielki Wiernych. Aby dzień ten był wyjątkowy,  właśnie 24 maja zorganizujemy Dzień Europejski, który w naszej szkole ma już długą tradycję (chociaż kiedyś był to nawet Tydzień Europejski)

Tego dnia najpierw spotkamy się w na uroczystej Mszy Świętej, a następnie, już w szkole, po krótkich przygotowaniach,  odbędzie się prezentacja stoisk oraz parada.

Więcej »

12       »       [2]