Salezjańska Szkoła Podstawowa im. św. Dominika Savio w Rumi

Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

14 maja 2019 r.

W dniu 11 maja 2019 roku w Wejherowie odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK.
Jak co roku uczniowie w kategorii szkół podstawowych/gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, zmagali się na stanowiskach, które przygotowali im ratownicy PCK. W zawodach brało udział 15 drużyn. Scenki obejmowały wypadki, które mogą się zdarzyć w życiu …( rany cięte, omdlenia, ciało obce w ranie, krwotoki i zakrztuszenia, oparzenia i wypadki komunikacyjne – wypadek z użyciem motocykla)

Najlepszy Matematyk SSP

14 maja 2019 r.

Poniżej znaduje się VII zestaw zadań. Zachęcamy do rozwiązywania!

Dzień Europejski

14 maja 2019 r.

24 maja przypada święto Najświętszej Marii Panny Wspomożycielki Wiernych. Aby dzień ten był wyjątkowy,  właśnie 24 maja zorganizujemy Dzień Europejski, który w naszej szkole ma już długą tradycję (chociaż kiedyś był to nawet Tydzień Europejski)

Tego dnia najpierw spotkamy się w na uroczystej Mszy Świętej, a następnie, już w szkole, po krótkich przygotowaniach,  odbędzie się prezentacja stoisk oraz parada.

Najlepszy matematyk SSP

08 kwietnia 2019 r.

Zachęcamy do rozwiązywania VI zestawu zadań.

XXXV Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży

07 kwietnia 2019 r.

Z przyjemnością informujemy, że laureatami tegorocznej edycji konkursu literackiego zostali:
- Judyta Ostrowska z klasy 5b SSP
- Wiktor Linowiecki z klasy 3d SG
Wyróżnienie natomiast zdobył Patryk Mróz z klasy 3d SG.

[1]       «       2 | 3 | 4 | 5678       »       [307]